Skip Navigation

23.2.2011

Stres je jedním z největších zdravotních rizik 21. století.
A nejnovější výzkumy dokazují, že stres neškodí jen zdraví, ale působí nepříznivě také na naši krásu. Jestli-že se někdy divíte, proč je vaše pleť náhle červená, svědí a je napjatá, pak nyní existuje vysvětlení i řešení.
Je zřejmé, že shon, vypětí, frustrace a podobně jsou zabijáky naší krásy.
Co se děje, když na nás působí stres?
Vylučování stresových hormonů adrenalinu a kortizolu a zvýšená aktivita nervové soustavy uvádí do chodu řetězovou reakci. Dech se zrychluje, srdce a krevní oběh pracují intenzivněji, krevní tlak stoupá, obranyschopnost organismu klesá. Lidé si stěžují na náhlé pocení, sucho v ústech, dušnost, žaludek jako na vodě, knedlík v krku.
Co je to stres pleti?
Následky stresu však nepocítí jen tělo a duše. I naše kůže trpí. Složitá chranná síť kůže je vlivem stresu průběžně narušována. Škodliviny snáze pronikají do pokožky a stresové látky se již nemohou odbourávat. Rovnováha mezi ochranou a regenerací pokožky se stále více ztrácí. Pleť je nejdříve suchá a lehce zarudlá, posléze se stává ochablou a vznikají první poruchy pigmentace. Chronický stres pokožky se později projeví hlubokými vráskami, stařeckými skvrnami, suchostí a dráždivostí.
Ochrana pleti proti stresu!
Údaje jsou hrozivé, proto se výzkum firmy Dr.Wolff stresem pokožky intenzivně zabýval. Výsledkem je vysoce účinný krém s novým systémem, který vytváří třístupňovou obrannou strategii. První fázi tvoří chrana před zářením. Ve druhé fázi začíná působit lycopin, neboli "lapač radikálů" obsažený v rajčatech, který bojuje proti všem formám radikálů. A třetí fází je fytoregenerační ochrana. Defensil, látka působící přímo na buňky, čímž předchází zčervenání a podráždění.
Výsledek nového výzkumu.
3-stupňová ochrana krému STRESS CONTROL CREME
A jak správně používat inovační STRESS CONTROL CREME Alcina Balance Kosmetik:
S novým STRESS CONTROL CREME je péče o pokožku jednodušší a zároveň účinnější. Ráno nanesete jako normální denní krém a potom použijte make-up jako obvykle. Pokud nepoužíváte žádnou speciální noční kúru, můžete STRESS CONTROL CREME používat i na noc.

Vím, že pro spustu z Vás již tento krém není žádnou horkou novinkou, ale je tak jedinečný, že jsem se k němu velmi ráda vrátila. A dalším důvodem bylo i rozšíření řady No1 o Pleťový krém No1 s hydratační formulí, který je vhodný jako noční péče, Krém na oči No1 s ochrannou formulí určený na péči kolem očí na den i noc, Čistící pěna No1 pro jemné, ale důkladné čištění pleti a jako závěrečná tečka Krém na ruce No1 3-stupňový účinek pro krásné ruce. Řada No1 je ideální řada péče pro všechny typy pletí po celý rok.

Všechny výše uvedené výrobky naleznete v našem e-shopu.

Informace k článku jsem čerpala v časopisu ESENCE firmy Medac Alcina.

Pěkný slunečný i když mrazivý den Vám přeje Markéta.