Skip Navigation

28.1.2011

Pěkný den.
Dnes jsem si pro Vás našla zajímavý článek v časopisu ESENCE od firmy Alcina. Týká se moderního využití kolagenu v boji proti vráskám.
Tak tedy: Je vědecky dokázáno, že kdo žije zdravě a správně o sebe pečuje, může svou pleť udržet déle mladistvou a krásnou. Dle výzkumů je v tomto ohledu velmi účinnou látkou kolagen. Nové technologie dnes umožňují jeho intenzivní využití. Díky své struktuře v sobě váže enormní množství vlhkosti, díky které je pleť vypnutá a hebká. Za jakýsi milník v boji proti vráskám lze považovat nejnovější poznatky o malých kolagenových částicích. Ty pronikají do pokožky, kde podporují tvorbu vlastního kolagenu.

V čem vlastně spočívá účinnost kolagenu?
Z chemického hlediska se jedná o bílkovinu, která je přirozenou stavební částicí naší kůže. Kolagen má podobné struktury jako hedvábí. Ty se navzájem propojují a vytvářejí pevná vlákna ve tvaru sítě. Tato síť zpevňuje kožní tkáň a díky ní je pleť krásně vypnutá a pružná. Kolagen je tedy stěžejní pro funkčnost celé sítě vláken. Asi po pětadvacátém roce života se začíná produkce vlastního kolagenu snižovat, a to každý rok přibližně o jedno procento. Následkem je pozvolné drolení kolagenové výplně, čímž pleť ochabuje a vytvářejí se na ní drobné záhyby. Začínají vznikat první vrásky!
Cílem kosmetického výzkumu je proces, který by stárnutí pleti zcela zastavil, a v ideálním případě ho dokonce obrátil. K tomu je třeba podpořit vlastní tvorbu kolagenu.
Doposud nebylo možné, aby kolagen pronikl do nejspodnějších vrstev pokožky. Jeho částice byly bohužel příliš velké. Efekt kolagenu byl sice znatelný, ale hloubkového účinku se dosáhnout nepodařilo.
Nyní věda prokázala, že menší částice kolagenu (peptidy) pronikají hlouběji do pokožky, kde mohou efektivnějí působit na obnovovací mechanismy, tedy vlastně vysílají signál buňkám, aby zahájily produkci vlastního kolagenu. Vrásky se vyplňují zevnitř a pleť je viditelně jemnější a hladší.

"Vrásky nejsou nic jiného než nedostatek kolagenu v pleti," říká Robert Garonne, profesor molekulární biologie na univerzitě v Lyonu.

Alcina vyvinula na základě nejnovějších vědeckých poznatků systém v podobě kolagenového týmu, který se flexibilně přizpůsobuje individuálním požadavkům pleti.
A salon Markéta ho má pro Vás připravený. Je to Kolagenový krém a Aktivní sérum.

Krásný a slunečný víkend Vám přeje Markéta

Kolagenový krém
Aktivní sérum