Skip Navigation

11.10.2014

Jak vypadá naše pleť po létě?

Většinou nic moc. Nechci být kritická, ale opravdu většina pletí, které jsem viděla potřebují zvýšenou péči.
Zřejmě už trpím profesionální deformací, ale prostě si ráda prohlížím tváře lidí. Mám ráda úsměv na tváři. Nebývá to poslední dobou častý jev, ale ještě se dá úsměv zahlédnout.
A mimo úsměvu si samozřejmě všímám stavu pleti. A po létě bych opravdu všem, ženám i mužům doporučila speciální kosmetické ošetření Alcina zaměřené na energii.

Alcina připravila ošetření, které pleti dodá energii, vitamíny, antioxidanty a celkově pleť ozdraví. Rozdělila ho na dva druhy ošetření a to 20+ a 30+.
A jak jsem už měla možnost zhlédnout vícero pletí, rozhodně bych energetické ošetření Alcina doporučila všem!

U mladších pletí, neboli pletí 20+ je hodně často znatelné podráždění a vysušení pleti. Je způsobené velkým množstvím sluníčka, nevhodnou péčí, například přemírou peelingu a nevhodnými opalovacími krémy. Proto bych doporučila jemnou péči.
Pleť je naše, je naše ne jenom vizitka, je prostě naše, a my se k ní nesmíme chovat macešsky. A proto nastolte domácí jemnou péči.
Ráno zkuste vynechat obyčejnou vodu a na omytí použijte Jarišovu vodu z lékárny, zcela lehce osušte čistým ručníkem (žádné drhnutí a už vůbec ne každé ráno tím samým ručníkem, každé ráno musí být čistý!), následně jemně dočistěte bezalkoholovým tonikem na tampónkách. Jako poslední přijde na pleť krém. A tady záleží v jakém stavu se vaše pleť nachází. Můžete použít buď Hyaluron 2.0, nebo Denní a noční fluid, nebo Sensitiv krém light.
Pokud si nejste jistí s výběrem krému, ráda vám poradím.
A večer je nutné pleť jemně, ale důkladně očistit. Pokud ji máte mastnou a plnou zanícených boláčků, nebo suchou a zanícené boláčky, použijte Čistící gel, pokud zanícené boláčky nemáte, použijte Čistící mléko, nebo Čistící pěnu.
Čistící gel napěňte ve dlaních s troškou vody a umyjte obličej a opláchněte vodou, Čistící mléko, nebo Čistící pěnu dejte do dlaní a rychlými krouživými pohyby pleť jemně, ale důkladně vymasírujte. Odstraníte nejen nečistoty, make-up, ale i případné černé deklíky, komedony.
Po této očistě dočistěte Bezalkoholovým tonikem na tampónkách. Tonikum pleť dočistí, hydratuje, tonizuje a upraví ph.
Jako poslední následuje krém a to opět dle stavu pleti buď Denní a noční fluid, Hyaluron 2.0, nebo Sensitiv krém light.
Pokud si s péčí o pleť nejste jistá a nebo ji chcete vylepšit ještě víc, přijďte na kosmetické ošetření. V energetickém ošetření všechny výše zmíněné produkty použiji a dle stavu a typu pleti přidám ještě Soft peeling, který neobsahuje brusné částice, Klidnící masku, která ztiší, zmírní začervenání a zodolní pleť, případně Bylinnou masku.

A jak je to s pleťí 30+?
U té je velmi často znatelné také vysušení, únava, povadlost, zvýšená pigmentace a zažloutnutí. Vše je opět způsobeno přemírou sluníčka, nevhodnou pleťovou či opalování chránící kosmetikou.
S Alcinou máte možnost pleť okamžitě vylepšit. Ano, jde to velmi rychle. Stačí použít Krém Q10 a Pěstící kapsle.
Už po první aplikaci pleť vypadá mnohem líp. Já dokonce vypadala, jako bych na pleť použila i make-up . Pleť vypadá svěže, přirozeně zrůžoví, čímž zmizne zažloutnutí a utlumí se pigmentové skvrny.
A jak tedy pečovat doma?
Ráno po umytí obyčejnou vodou dočistěte Bezalkoholovým tonikem na tampónech, potom dejte Hyaluron 2.0 a po vstřebání přidejte Krém Q10. Samozřejmě můžete přidat make-up.
A večer pleť zbavte nečistot jemnou masáží Čistícím mlékem, nebo Čistící pěnou, dočistěte Bezalkoholovým tonikem a aplikujte Pěstící kapsli. Je to olejíček, který se ihned vstřebává, takže nanášejte rovnou na pleť a ne do dlaní (do dlaní je ho škoda ) a dodává okamžitou energii unavené a povadlé pleti, přidejte Krém Q10 a Balzám na oči.
Hned ráno uvidíte tu příjemnou změnu.

A pokud chcete pleti dodat ještě něco víc a příjemně si odpočinout, přijďte na kosmetické ošetření. Kosmetická masáž je nenahraditelná péče. Je nejúčinnější proti stárnutí pleti a fantastická půlhodinová relaxace. Po masáži následuje lehké čistění a další odpočinek s pleťovou maskou. Tu zvolím podle stavu pleti, buď Klidnící, Kašmírovu, nebo 5-minutovou.

Celé léto náš organismus čerpal ze slunce energii, oproti tomu pleť strádala. Postarejte se o ni a dopřejte ji potřebnou a vhodnou péči. Pleť je naše a je vidět .Přeji vám pěkné podzimní dny a příjemný pocit z krásné pleti!