Skip Navigation

12.4.2012

Goji RAMISSIO

Goji (kustovnice čínská) je známá svou mnohostrannou prospěšností na lidský organizmus. Plody Goji patří mezi nejhodnotnější druhy ovoce. Obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů, karotenoidů a mnoho dalších, pro tělo blahodárných látek. To nejunikátnější, co Goji obsahuje, je směs polysacharidů a proteoglykamů, tzv. Lycium barbarum polysacharidy (LBP). LBP jsou výjimečně silné antioxidanty, které omezují proces stárnutí organizmu, zvyšují odolnost vůči nepříznivým faktorům vnějšího prostředí a snižují riziko vzniku rakoviny. Dlouholetý výzkum potvrdil blahodárné účinky Goji na lidský organizmus.
Účinky Goji na lidský organismus jsou téměř magické. Pro svůj léčivý a blahodárný vliv je Goji prohlašováno za ovoce nesmrtelnosti. Z hlediska obsahu vitamínů a nutričních látek je Goji zřejmě tím nejhodnotnějším ovocem na naší planetě.
Má vliv na dlouhé mládí, krásu, energii, sílu a vytrvalost. Obsahuje více vitaminu C než pomeranč a více beta-karotenu než mrkev. Goji je nejbohatším zdrojem karotenoidů na Zemi, je v ní skryto 18 aminokyselin a 21 minerálů.
Díky svým antioxidačním a imunostimulačním účinkům je Goji dlouhodobě využívána především v tradiční čínské medicíně. Pro čínské léčitele je národním ovocem. Tibeťané a Indové považují Goji za zdroj dlouhověkosti a věčného mládí. V oblastech himálajských podhůří, kde je Goji běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na zemi.
Většina těchto účinků Goji je připisována unikátní směsi polysacharidů a proteoglykanů – Lycium barbarum polysacharidy (LBP). To jsou výjimečně silné antioxidanty, tedy látky, které omezují proces stárnutí organismu, zvyšují odolnost vůči nepříznivým faktorům vnějšího prostředí a snižují riziko výskytu rakoviny.
Bylo zjištěno, že plody Goji redukují počet antigenů, které souvisejí s alergiemi. Proto se Goji využívá také při léčbě lupénky.Goji celkově zvyšuje pocit štěstí, zdraví a spokojenosti. Dodává tělu energii, tím i lepší soustředěnost a koncentraci. Prodlužuje délku a kvalitu života. Goji je považována za zdroj dlouhověkosti a věčného mládí.Plody goji obsahují až 58 000 jednotek ORAC., ORAC je jednotka označení obsahu anti oxidantů v potravinách. Doporučené množství pro dospělého člověka je 3 000 - 5 000 jednotek ORAC / den.