Skip Navigation

29.3.2012

Pasti na vrásky

PROČ OKURKOVÉ MASKY VYSUŠUJÍ PLEŤ A PROČ JE NIKOTIN VAŠÍM NEPŘÍTELEM - PROHŘEŠKY V ANTI-AGE PÉČI, KTERÝM JE MOŽNÉ SE VYHNOUT.

Bílé sladidlo cukr se v krvi mění na glukózu, která napadá kolagenová vlákna - tedy podpůrnou tkáň naší pleti.
Jak se bránit? Namísto čokolády si vyberte pochoutku s vitamíny - například ořechy. Sladkosti nahraďte sušeným ovocem, nebo tyčinkami müsli.

K večeři těstoviny - případně chleba nebo brambory. Tyto potraviny obsahují sacharidy, které v našem těle během spánku iniciují produkci inzulínu. Ten potom zabraňuje produkci lidského růstového hormonu (HGH), jehož funkcí je buněčná obnova.
Jak se bránit? Pokud jíte pozdě večer nebo v noci, zvolte proteinové pokrmy (například kuře, krevety, sýr, nebo ryba)

Bílé víno má velký obsah oxidu siřičitého - konzervační látky měnící se v těle na sulfát - způsobuje úbytek kyseliny listové, která se podílí na obnově buněk.
Jak se bránit? Vybírejte pečlivě vína s menším, nebo žádným obsahem oxidu siřičitého. Červené víno navíc obsahuje mnoho antioxidantů a všeobecně se do něho oxidu siřičitého přidává méně.

Okurkové masky - stará domácí praktika byla považována za zaručený recept pro krásnější pleť - jaký omyl! Plátky okurky sice ochlazují, ale odvádějí vodu - takže pleť vysoušejí a napomáhají tak tvorbě vrásek.
Jak se bránit? Používejte profesionální pleťové masky, které nejenže hydratují, ale mají schopnost vodu v pokožce dlouhodobě udržet.

Příliš častý peeling, nebo agresivní čistící produkty - velmi snadno může dojít k poškození ochranného kyselého pláště a pleť tak není schopna vázat dostatečné množství vody.
Jak se bránit? Jemný peeling provádějte dvakrát týdně, případně použijte čistící masku.

Kouření - je faktem, že pokud kouříte 20 cigaret denně, vypadá vaše pleť o deset let starší než ve skutečnosti je. S každým potáhnutím z cigarety vzniká 100 bilionů! volných radikálů, které napadají zdravé kožní buňky.
Jak se bránit? Omezte kouření na minimum. Dostatečně hydratujte pleť pomocí krémů a pleťových masek, její prokrvení stimuluje masáží.


Časopis ESENCE Alcina