Skip Navigation

28.2.2012

Goji - kustovnice čínská

Již několikrát jsem slyšela o zázračné moci Goji. Koupila jsem si sušené plody, které nejsou nejchutnější, ale my dospělí je bez problémů sníme, ale bohužel moje děti ne. Takže jsem pátrala dál a podařila se mi najít firma, která nabízí 100% šťávu z goji, neboli kustovnice čínské. Objednávka dorazila rychle a já měla možnost tuto šťávu ochutnat. Je balena ve velmi pěkné, řekla bych luxusní láhvi, barvou mým kolegyním připomíná Campari, mně spíš kečup. A chutná jako sladká ovocně rajčatová šťáva s příjemnou osvěžující nakyslou chutí. A co je pro mě velmi důležité, chutná i mým dětem.

Goji je nejznámější antioxidant vlastnící bezkonkurenční schopnost absorbovat volné radikály, které napadají naše tělo a bývají příčinou rakoviny a stárnutí.

Goji obsahuje polysacharidy, které posilují imunitní systém.

Goji vyživuje plíce, čistí játra, posiluje ledviny, zvyšuje potenci, posiluje svaly a kosti a projasňuje zrak.

Goji patří mezi nejhodnotnější druhy ovoce. Biochemici již v roce 1980 analyzovali rozbory živin plodů goji a zjistili, že je to vitaminová bomba v podobě ovoce, která obsahuje více než 15% bilkovin, více než 21 základních minerálů (vápník, selen, zinek, železo, měď, fosfor, germanium), 18 aminokyselin a značné množství chromu. Počet vitaminů jako je vitamin B1 (thiamin), B3 (niacin), B2 (riboflavin), B6 (pyridoxin), E a vitaminu C je neobvykle vysoký.

Goji obsahuje unikátní směs polysacharidů a proteoglykamů, tzv. Lycium chinese polysacharidy (LCP). LCP jsou vyjimečně silné antioxidanty, které omezují proces stárnutí osrganismu, zvyšují odolnost vůči nepříznivým faktorům vnějšího prostředí a snižují riziko vzniku rakoviny.

Goji obsahuje až 58000 jednotek ORAC (jednotka označní obsahu antioxidantů v potravinách / 100g) ve srovnání s pomerančem 750 ORAC nebo mrkví 210 ORAC.

Mnoho lidí nežije zdravým životním stylem - stres, únava, shon, to všechno lidské dlouhověkosti neprospívá. Bylo prokázáno, že goji má vynikající vliv na plodnost jak žen, tak i mužů, zvyšuje počet spermií a napomáhá k potlačení vzniku nádorových buněk prostaty.


Zatím nevím jak dalece mě oslovuje představa dlouhověkosti, ale vím, že spoustu nemocí už osobně znám a že udělám vše co můžu, aby se mým dětem nemoci vyhýbaly.
"Pravidelné užívání goji reguluje proud životní energie, posiluje tělo a tímto může vést k dlouhověkosti."

Shen Nong Ben Cao Jing, 200 př.n.l.