Skip Navigation

16.3.2011

Dobrý den. Tak jsem zpátky, abych dopsala, to co jsem začala. Pravdou je, že se počasí venku trošku horší, na víkend dokonce předpovídají sněžení, ale třeba to nevyjde. To teplo a sluníčko bylo nádherný.

V časopisu ESENCE jsem našla nejlepší metody detoxikace.
*Detoxikační terapie "BODY DETOX"
Body Detox se nazývá očistná metoda, která v Anglii vyvolala nový boom. Při této metodě, která využívá průmyslovou techniku zpětného získávání chemických látek a plynů, se nohy ponoří do teplé lázně a jedovaté látky v těle se slabým elektrickým podnětem odvádějí bezpočtem potních žláz na chodidlech ven z těla. Terapie nabízená mnoha léčiteli oživuje funkci buněk a účinně zbavuje orgány také těžkých kovů.

*THALASSOTERAPIE
Thalassoterapie, neboli léčba mořem, zbavuje tělo metabolických usazenin a oživuje krevní oběh. Rovnoměrným nanášením řas na tělo je pokožka zásobována vitamíny a minerály. Účelná je podpora terapie kyslíkovou lázní. Vzhledem k tomu, že naše kůže je největším vylučovacím orgánem, jsou jedy a usazeniny účinně odváděny z těla.

*VÝPLACH STŘEV
Výplach střev, neboli Colono-Hydro-Terapie je známý již ze starého Egypta z doby okolo roku 1500 před naším letopočtem. Jedná se o šetrnou metodu vymývání kalů, krust a usazenin z kliček střeva, v němž je usazeno až 80% našeho imunitního systému. Při terapii se tlustým střevem vede směs vody a kyslíku, podporuje se speciálními masážemi břicha. Metoda pomáhá proti únavě, nedostatku koncentrace, ale také vysokému krevnímu tlaku, infekcím, migréně a alergiím.

*TERAPIE NOSODAMI
Terapie nosodami vychází ze starého principu očkování - "stejné léčit stejným". Škodliviny se při této metodě z těla odvádějí homeopatickými prostředky, které tělo vnímá jako narušitele. Je to zázračný tajný tip zejména při chronických střevních potížích a alergiích.

Další pomůcky při detoxikaci jsou čaje z jarních bylinek jako je čekanka, měsíček nebo řebříček, dále voda a ovocné šťávy. K důkladnému vypláchnutí jedů lékaři doporučují dva až tři litry tekutiny denně. K nejpříjemnějším možnostem, jak se zbavit škodlivin patří teplé až horké koupele s přísadou solí a řas podporující lymfatický a krevní oběh. Pravidelná sauna osvobozuje pokožku a všechny ostatní tkáně od zatěžujících látek a Kloktání oleje prastarý přírodní recept, který má prý ohromující účinky. Doporučuje se denně asi deset minut slunečnicový olej převalovat v ústech, kloktat, žvýkat a nasávat mezi zuby. Metoda vytáhne původce chorob z organismu a posílí imunitní obranu.

Přeji Vám krásné a čisté tělo i duši. Vaše Markéta