Skip Navigation

10.3.2011

Nemůžu si pomoct, ale to jaro už mi moc chybí. Dá se říct, že už trošku klepe na dveře a s jeho příchodem by jsem si měli také očistit tělo. Nemyslím tím jen zhubnout pár nadbytečných zimních kil, ale přímo očistnou kúru, která by nás zbavila únavy, bolestí hlavy, prostě by nás důkladně detoxikovala.
Stravou a životním prostředím se totiž každý den do našeho těla dostávají jedovaté látky, které ho zatěžují. Správná detoxikace vám pomůže odvádět tyto jedy z těla a zvýší imunitu a fyzickou zdatnost. Pití, pravidelná návštěva sauny, masáže, sport, zdravá strava a poznatky z lidového léčitelství jsou základem, na němž je účinná detoxikační kúra postavena.
Doporučuje se nepoužívat jenom jeden typ kúry, ale kombinovat spolu mnoho různých metod. Správné je velké množství zeleniny, ovoce a dostatek tekutin, stejně jako vše, co rozproudí krevní oběh a tělesné šťávy. Velmi důležité však je, že pročištění těla přísným půstem musíme bezpodmínečně provádět pod odborným dohledem, neboť nedostatek vlákniny a energie by mohl narušit rovnováhu citlivé střevní činnosti.

Typické očistné kúry:
* půst
* redukční diety
* pitné kúry
* minerální kúry
* potné kúry
* pohybové kúry

Příště přidám nejlepší metody a pomůcky při detoxikaci.

Pěkné jarní dny Vám přeje Markéta


Informace k článku jsem čerpala z časopisu ESENCE firmy MEDAC Alcina.